Bitcoin jest walutą cyfrową, ponadnarodową – decentralizacja sprawia, że nie jest ona kontrolowana przez żaden organ. Taka kryptowaluta może być kupowana oraz sprzedawana przez każdego, może być też zamieniana na dolary zgodnie z obowiązującym aktualnie kursem. Możemy więc sporo zarobić, jeżeli kupimy bitcoiny po niskiej cenie, a sprzedamy po o wiele wyższej.

Koparka poprawiająca przychody

koparka do bitcoinJednakże ilość bitcoinów w obiegu jest ograniczona – nie są one doprodukowywane w mennicy, jak klasyczne pieniądze. Są umieszczone w sieci komputerowej, jednak aby móc je posiąść – musimy najpierw je znaleźć. Do tego służą koparki. Koparki do kryptowalut to specjalne serwery obliczeniowe, które działają najczęściej 24 godziny na dobę, aby nie tracić czasu tylko szukać bitcoinów non stop. Takimi koparkami interesuje się coraz więcej osób – a raczej firm, które decydują się na zakup takich urządzeń. W zależności od sprzętu komputerowego, taka koparka do bitcoin może generować różny przychód. Najtańsza z nich pozwoli na uzyskanie dziennego przychodu około 10 dolarów, droższe i o wiele bardziej skomplikowane systemy to już nieco więcej pieniędzy.

koparka do bitcoinOczywiście nie każda koparka dostosowana jest do wykopywania bitcoinów, na to także należy zwracać uwagę. Firmy reklamujące się sprzedawanymi koparkami do bitcoinów, mają w swojej ofercie także takie maszyny, które obsługują jedynie kryptowaluty takie jak ETH, ETC czy XMR – wśród nich jak widać nie ma bitcoina. Warto na to uważać. Jednakże nie oznacza to, iż te inne koparki są gorsze – choć wymienione kryptowaluty są mniej popularne, także mogą generować zyski. Może to być 70 dolarów dziennie, a w przypadku koparki o jeszcze lepszych parametrach – nawet 230 dolarów. Jak widać – jest to nieco więcej niż przy bitcoinach. Jednakże pamiętajmy, iż to bitcoin jest najpopularniejszy, dlatego istnieje duża szansa, że w krótkim czasie kurs wzrośnie, a my będziemy mogli sprzedać kryptowalutę w atrakcyjnej cenie. W przypadku mniej popularnych kryptowalut, nikt nie daje nam pewności, ile się one utrzymają na giełdzie. Być może nagle nastąpi krach i nasze wykopane monety będą praktycznie bezwartościowe lub kurs spadnie tak, że będziemy stratni, bo zyski nie będą po prostu istnieć.

Sami musimy zadecydować, czy lubimy ryzykować, czy może decydujemy się na rozwiązania bezpieczne jak koparki jedynie do bitcoinów. Warto przeliczyć, jakie korzyści dostaniemy z jednej a jakie z drugiej opcji. Jeżeli możemy pozwolić sobie na zakup koparki – zróbmy to, aby w krótkim czasie dobrze się wzbogacić.

Kategorie: Informatyka