Już jakiś czas temu w ofercie obok drukarek atramentowych pojawiły się urządzenia laserowe, wśród których dużą popularnością cieszą się przede wszystkim drukarki monochromatyczne – te urządzenia dzięki swojej konstrukcji mogą pochwalić się wyjątkowo wysoką prędkością druku. W odróżnieniu od drukarek atramentowych, te laserowe odznaczają się szybkością działania, która zachwyci nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Materiały eksploatacyjne do drukarek Brother

tonery do drukarekI to właśnie ta prędkość sprawia, że coraz więcej osób – stojąc przed wyborem drukarki – stawia na drukarkę laserową. Znaczenie ma też oszczędność i to, że eksploatacja kosztuje tak naprawdę jedynie grosze. Specjaliści zajęli się na przykład przeliczaniem, ile kosztuje jedna karta zadrukowana na drukarce laserowej. Brali tutaj pod uwagę zużycie tuszu oraz samego urządzenia (konieczność wymiany bębna itd.). W efekcie z badań wynikło, że drukarka laserowa zadrukowuje jedną kartkę za 8 groszy, zaś drukarka atramentowa – za 80 groszy. Różnica jest więc aż dziesięciokrotna. To dlatego technologia laserowa zyskuje uznanie zarówno w warunkach domowych, jak i w zastosowaniach biurowych. Wśród proponowanych modeli wymienić można najnowsze urządzenia od najlepszych producentów – na przykład Brother. W domu idealnie sprawdzi się urządzenie kompaktowe tej marki.

tonery do drukarekTo dlatego, że zajmuje naprawdę niewiele miejsca, a nie traci przy tym nic na swoich parametrach technicznych, tj. na prędkości druku oraz wydajności. To na przykład drukarka HL 1112e, którą poleca się również do małych biur. Urządzenie do pracuje na oryginalnym tonerze 1030, który wystarcza na zadrukowanie 1000 stron. Niestety oryginalny toner sporo kosztuje, na szczęście w sklepach z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek natrafić możemy na produkty zamienne. Jeśli chodzi o Brother HL 1112e polecany toner zamienny charakteryzuje się podobną wydajnością co oryginał. I w tym wypadku możemy liczyć na wydajność do 1000 stron. Osoby, które martwią się tym, że zamienne tonery nie zapewnią wydruku tak wysokiej jakości co oryginały, powinny odłożyć swoje zmartwienia na bok.

Już tysiące użytkowników sprawdziło tę kwestię i, opierając się na własnym doświadczeniu, mogą zapewnić pozostałych, że utrata jakości przy stosowaniu tonerów zamiennych to problem, który nie istnieje. Prawdopodobnie został sztucznie stworzony przez producentów oryginalnych tonerów, którzy słusznie przestraszyli się, że wysoka cena ich produktów odstraszy użytkowników i zaczną oni poszukiwać o wiele tańszych, a równie efektywnych rozwiązań.

Kategorie: Sprzęt