Strony internetowe w pierwotnym zamierzeniu miały być czymś, co będzie obsługiwane na komputerach stacjonarnych oraz laptopach. Jednak czasy się zmieniły, technologia poszła do przodu i obecnie częściej korzysta się z tabletów i telefonów komórkowych, niż z samego komputera. Przez to z widocznością i czytelnością strony może być problem. Strona może być zbyt szeroka i trzeba ją przesuwać na boki, żeby przeczytać artykuł.

Cechy dobrych stron www

  strony wwwZdjęcia czy filmy mogą być zbyt duże i będą się wolno ładowały. Problemów jest więcej. Czy da się jakoś temu zaradzić? Rozwiązaniem są responsywne strony www w Olsztynie. Responsywność oznacza, że taka strona wyświetla się prawidłowo na każdym urządzeniu, bez względu na to czy jest to komputer, tablet czy telefon komórkowy. Wiadomo, że na mniejszym ekranie trzeba będzie więcej przewijać, by dojść do końca strony, jednak nadal strona będzie łatwa w obsłudze. Innym rozwiązaniem, także często praktykowanym, jest tworzenie aplikacji mobilnych. Taka aplikacja również umożliwia przeglądanie zawartości strony, a ponadto można przez nią dokonywać zakupów, logować się i zarządzać kontem, czy też oznaczać ulubione produkty i oczekiwać powiadomień ich dotyczących. Jest to idealna opcja dla sklepów internetowych.

strony wwwObie opcje są oczywiście warte uwagi i każda firma musi dawać swoim klientom możliwość sprawdzenia oferty na urządzeniach mobilnych. Wersja responsywna strony to opcja dobra dla firm, które nie prowadzą sprzedaży internetowej. Wystarczy wtedy, że wszystko będzie się poprawnie wyświetlało. Można czytać tekstu, przeglądać zdjęcia czy sprawdzić kontakt. Aplikacje mobilne są lepszym rozwiązaniem dla sprzedaży online, szczególnie dla firm, które maja oferty dla stałych klientów. Wtedy za ściągnięcie aplikacji klient może dostać dodatkowe punkty klubowe, czy jakiś gratis. Aplikacja jest wygodniejsza to robienia zakupów online, bezpieczne szyfrowanie danych sprawia, że na telefonie i tablecie można podawać swoje dane do wysyłki, czy robić przelewy bez obaw o nasze dane i finanse.

Warto zaznaczyć, że stworzenie rensponsywnej strony internetowej nie jest bardziej kosztowne, niż stworzenie ,,zwykłej” strony, nie zajmuje też więcej czasu. Nawet wiele serwisów z szablonami do stron oferuje takie, które będą responsywne. Stworzenie aplikacji na zamówienie będzie o wiele bardziej kosztowne, zatem jest najczęściej wybierane przez duże koncerny i sklepy. Oba z tych rozwiązań na pewno są atrakcyjne zarówno dla firmy jak i dla kupującego, więc warto się z nimi zapoznać.

Kategorie: Informatyka