Współcześnie każdy przedsiębiorca może nabyć wiele przydatnych produktów i programów, dzięki którym prowadzenie biznesu będzie łatwiejsze, sprawniejsze, efektywniejsze, tańsze. Zamiast tracić czas na wypełnianie tabelek czy robienie zestawień może ten czas poświęcić na zarządzanie firmą, reklamę, rozwój. W przypadku branży hotelarskiej również istnieją takie korzystne specjalistyczne programy dla hoteli.

Funkcjonalność oprogramowania dla hoteli

OprogramowanieCo dzięki nim można uzyskać? Jakie funkcje posiadają? W jakich aspektach sprawdzą się najlepiej? Takie specjalistyczne programy dla hoteli posiadają zazwyczaj kilka modułów, zarówno takich tylko dla pracowników, jak i dla pracowników i klientów. W tej drugiej kategorii najczęściej są to funkcje dotyczące rezerwacji pokojów czy zamawiania posiłków do apartamentu. Dzięki nim klient może zobaczyć jakie pokoje są wolne, w jakich terminach można je rezerwować, czy też przesłać do kuchni rozpiskę z menu na cały dzień, by posiłki przynoszone były do pokoju na czas. Większość opcji programu jest jednak ukryta i dostępna tylko dla pracowników, czy też ich wybranej grupy np. kadry kierowniczej. Bardzo przydatne są na przykład narzędzia finansowo-księgowe.

OprogramowanieWypełnianie dokumentów zajmuje sporo czasu, a wynajęcie firmy zewnętrznej często przerasta możliwości finansowe początkującej firmy. Z pomocą programu dokonywanie rocznych rozliczeń, czy też PIT-ów dla pracowników jest zdecydowanie szybsze i sprawniejsze. Drugi potrzebny moduł to moduł kadrowy. Tutaj znajdą się informacje dotyczące umów pracowników, ich lista, dane kontaktowe, jak również osiągnięcia. Dla wybitnie wyróżniających się jednostek można przyznawać premie, awanse, bonusy okolicznościowe. Program do hoteli może zawierać modły dotyczące zadań dla pracowników, na przykład moduł sprzątania pokoi. Na nim widoczne będzie które pokoje są zajęte, które trzeba posprzątać, czy przygotować na przybycie nowego gościa. Jeśli hotel posiada wiele innych usług, nie tylko wynajem pokoi to i tu programy hotelowe przyjda z pomocą. Pomogą w zarządzaniu takimi rzeczami jak sale weselne, sale konferencyjne, planowanie i terminy imprez w hotelu. Warto zaznaczyć, że specjalistyczne programy dla hoteli można dostać w wielu wersjach, takzę darmowych. Wszystko zależy od tego na ile stanowisk potrzebny jest program oraz ile modułów jest niezbędnych.

Wiele firm różnicuje programy na wersję ,,free” (za darmo), standard (podstawowa), oraz pro (zaawansowana, profesjonalna). To ułatwia znalezienie najlepszego rozwiązania dla konkretnego hotelu.

Kategorie: Informatyka