Każdy z nas wie, że w przypadku awarii naszego komputera należy oddać go w ręce fachowców z serwisu komputerowego. Dzięki temu komputer najprawdopodobniej wróci do nas całkowicie sprawny. Jednak przewiezienie sprzętu czasem nie jest łatwe. Laptop i jego ładowarkę zawsze można zapakować do torby i zawieźć choćby komunikacją miejską.

Pogotowie komputerowe szybko działa

pogotowie komputerowe Co jednak z komputerem stacjonarnym? Tutaj poza jednostką główną mamy jeszcze klawiaturę, myszkę, ekran, często głośniki. Jeśli komputer przestanie działać to czeka nas wiele pracy. Trzeba wszystko odłączyć od jednostki, potem przenieść ciężki sprzęt. Jeśli mamy samochód to mamy ułatwione zadanie, co jeśli jednak musimy to zrobić autobusem? Z pewnością dla wielu osób udźwignięcie komputera, szczególnie takiego dużego starej generacji, będzie czymś ponad siły. Jakie mamy inne rozwiązania tego problemu? Przydatne będzie wtedy najlepsze pogotowie komputerowe w Bydgoszczy. Wystarczy zadzwonić do serwisu, a informatycy do nas dojadą. Z pewnością trzeba będzie za taką usługę więcej zapłacić, niż za taką na miejscu. Szczególnie jeśli mieszkamy w miejscowości podmiejskiej musimy się nastawić na spory wydatek, zależny od kilometrowej odległości od serwisu.

pogotowie komputerowe Takie rozwiązanie jest jednak o wiele wygodniejsze. Nie musimy niczego odłączać, niczego pakować, ani martwić się transportem. Jeśli awaria będzie na tyle poważna, że nie da się jej naprawić na miejscu, to wtedy informatycy wezmą sprzęt ze sobą i znowu transport nie jest naszym problemem. Pogotowie komputerowe jest również niezmiernie ważne dla firm. Wiele z nich nie posiada zatrudnionego na stałe informatyka, więc nikt nie zajmie się zepsutym sprzętem. Czasem niemożliwe jest wysłanie pracownika, żeby zawiózł komputer, bo wtedy blokuje się procesy pracownicze w firmie, a zadania nie zostaną wykonane. Wtedy pogotowie komputerowe jest najlepszym rozwiązaniem. Nie tylko nie trzeba przygotowywać i zawozić sprzętu, ale także naprawa będzie szybsza. Zanosząc komputer musimy czekać w kolejce, a naprawa zostanie wykonana w kolejności jak sprzęt został przynoszony do serwisu. Pogotowie komputerowe będzie zajmowało się tylko nami i od razu postawi diagnozę sprzętu. Jeśli awaria będzie niewielka to także od razu dokona naprawy, a pracownicy mogą pracować dalej.

Dla firmy każdy przestój jest niekorzystny, szczególnie dla firm, które stale pracują na komputerze, na przykład agencje reklamowe, firmy pozycjonujące strony, firmy księgowe, czy biura architektoniczne robiące projekty komputerowe. Pogotowie komputerowe bywa najlepszą opcją.

Kategorie: Usługi