W ostatnim czasie coraz większa liczba osób uprawia sporty, także twórcy aplikacji mobilnych zauważyli ten trend, co sprawiło, że na rynku powstaje coraz to większą ilość aplikacji ułatwiających sportowy tryb życia. Aplikacje sportowe powstają zarówno na Androida, jak i na system operacyjny IOS.

Jakie są najpopularniejsze aplikacje sportowe?

aplikacja sportowaJedną z najpopularniejszych aplikacji sportowych jest Endomondo. Ta aplikacja mobilna posiada wiele zalet. Przede wszystkim posiada wiele darmowych opcji. Dzięki Endomondo można zmierzyć puls, prędkość, czas, ilość spalonych kalorii. Poza tym można wybrać opcję uprawianego sportu, dzięki czemu lepiej zostaną obliczone wyniki, jak i postępy. Także dana aplikacja mobilna zapisuje postępy, możemy nimi chwalić się znajomym na portalach społecznościowych, jak i udostępniać je znajomym w aplikacji. Endomondo także pozwala na branie udział w rożnego typu wyzwaniach, które na pewno zmotywują do większego wysiłku fizycznego. Aplikacja Endomondo jest uniwersalna działa na systemie Android, IOS, Windows Phone.

Jeśli uprawia się bieganie, to bardzo polarną aplikacja jest Nike+ Running. Pozwala ona na łatwiejsze osiąganie zamierzonego celu. Dzięki niej można śledzić swoje statystki, przeglądać trasy oraz mapy, sprawdzić ile kalorii się spaliło. Ta aplikacja sportowa także umożliwia łatwą zmianę utworu muzycznego, bez wybijania z rytmu podczas biegania. W systemie aplikacji ma się dostęp do treningów na różnych dystansach. Aplikacja Nike+ Running, jest dostępna na system Android oraz IOS.

Dla osób, które uprawiają jazdę na rowerze powstała aplikacja Strava. Korzysta ona z map Google, co ułatwia śledzenie swojej trasy treningu. Dzięki tej aplikacji mobilnej zarejestrować można trasę, zapisać ją, sprawdzić przejechane kilometry oraz spalone kalorie. Podobnie jak w innych aplikacjach sportowych, także w tej można barć udział w wyzwaniach. Strava działa na IOS oraz na Androidzie.

Także osoby uprawiające jogę znajda aplikację dla siebie. Najbardziej popularną aplikacją wśród joginów jest Dail Yoga. Ta aplikacja mobilna zawiera wiele materiałów treningowych, relaksująca muzykę oraz filmiki jak powinno się ćwiczyć. Trening można wybrać zależnie od stopnia zaawansowania lub wieku. Aplikacja Dail Yoga działa na Andoidzie, IOS oraz na Windows Phone.

Aplikacje mobilne o tematyce sportowej na pewno ułatwiają treningi, jak i osiąganie postawionych celów. Zaletą tych najbardziej popularnych, jest to, że są darmowe i każdy może z nich bez problemu korzystać.

Kategorie: Informatyka