Sprzęt nigdy nie jest niezawodny i trzeba czasem się do tego przyzwyczaić, że maszyna ulega awarii czy powoduje dodatkowe problemy, na które nie mamy zbyt wiele wpływu. Nie warto jednak z tego względu sceptycznie podchodzić do ich wykorzystania w firmie, ponieważ z reguły o wiele bardziej ułatwiają pracę.

Program WMS ma narzędzia administracyjne

program wmsSystem WMS umożliwia zarządzanie strukturą magazynu na wiele sposobów, gdzie najczęściej taki program otrzymuje się poprzez indywidualne zlecenie biurom programistycznym, które specjalizują się w tworzeniu oprogramowania firmowego. Jest także możliwość, aby zakupić gotowy program, jednak w takim wypadku najczęściej otrzymujemy wiele różnych funkcji, gdzie połowa z nich może być dla nas kompletnie niepotrzebne. Najlepiej jest więc osobiście wybrać program magazynowy, gdzie zazwyczaj spotkamy się z podziałem na moduły. Najprościej rzecz ujmując to są kategorie funkcji programu, które możemy odrębnie wybierać i modyfikować pod swoje preferencje. Podstawą jest zarządzanie magazynem, gdzie odnajdziemy takie funkcje jak numerowanie przesyłek otrzymywanych przy odbiorze, pełna lokalizacja danego towaru, która umożliwi nam przydzielenie jednej palety pod specyficzne miejsce, rozplanowanie pracy magazynowej. Można także do tych funkcji zaliczyć optymalizacje składowania, która pozwoli zaoszczędzić nieco pracy. Kolejny moduł, na który możemy się natknąć przy projektowaniu własnego systemu WMS, jest odpowiedzialny za przyjmowanie dostaw.

system wmsDzięki niemu o wiele bardziej ułatwimy sobie zadanie jeśli chodzi o kolejkowanie otrzymywanych towarów, pod które będzie automatycznie sporządzany harmonogram, aby pracownicy nie zostali w jednej chwili zasypani całą dostawą. Kontrolowanie czasu wyładunku i przekazania ich do sektorów zleceniowych, także jest możliwe dzięki temu dodatkowi. Bardzo podobnie działa moduł wydań zleceń, które pozwalają na organizacje struktury miejsca oddawania zadań. Będą one je grupować na poszczególne sektory, które mają trafić do tego samego miejsca. WMS program składa się także z administracyjnych narzędzi o przeznaczeniu logistycznym. Do nich zaliczyć możemy moduły ewidencji ruchu przesyłki. Dzięki temu możemy śledzić wydany towar nie tylko na strefie magazynu, ale także poza jego obszarem.

Dowiemy się więc, ile czasu zajmuje średnia dostawa do klienta, czy przesyłka jest odpowiednio wyposażona i nie nastąpił żaden błąd w realizacji zamówienia.Odpowiednie dobranie modułów jest bardzo ważnym elementem, gdzie nie wszystkie z nich muszą nam odpowiadać w swojej postaci, przez co możemy je zmodyfikować lub kompletnie usunąć.

Kategorie: Informatyka