Druk sublimacyjny, wymaga zastosowania zupełnie innej kategorii sprzętu, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego druku atramentowego. Bardzo ważne jest, aby wykorzystywać takie kategorie sprzętu, które będą pozwalały na uzyskiwanie oczekiwanych rezultatów takiego wydruku, możliwie jak najszybciej, oraz bezproblemowo. Obecnie, wykorzystywać można w tym właśnie celu, jeden z wielu różnych modeli drukarek.

Co to za druk?

drukowanie Oczywiście, to, jakiego rodzaju drukarka sprawdzała się będzie w takich zastosowaniach najlepiej, zależeć będzie od szeregu bardzo różnych czynników. Bardzo duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej drukarki do sublimacji, wydaje się odgrywać szacowany nakład danego wydruku. W przypadku, kiedy to planowany jest bardzo duży nakład wydruku tą właśnie metodą, kluczowe może się okazać wykorzystywanie odpowiednio dostosowanych do takich właśnie celów, ploterów specjalistycznych. W przypadku jednak typowych zastosowań biurowych, znacznie lepszym wyborem okazać się może mała, niezastąpiona drukarka do druku sublimacyjnego. Takie rodzaje tych właśnie drukarek, dostępne są bowiem również w wersji biurkowej. Ogólnie, urządzenia, które wykorzystywać można do druku sublimacyjnego można podzielić na dwie, zupełnie różne od siebie grupy.

nowoczesna drukarka Pierwsza, to kategoria drukarek atramentowych wyposażonych w CISS, a druga grupa, to po prostu drukarki wyposażone w wymienne kartridże. Do kategorii pierwszej należą tak naprawdę zwykłe drukarki tuszowe, które po prostu napełniane są oraz wykorzystują dedykowany do procesu druku sublimacyjnego tusz. W tym celu, konieczne jest jednak wykorzystywanie drukarek, które wyposażone są w głowice piezoelektryczne. Drukarka do takich celów, wyposażona powinna być przede wszystkim w dedykowany system zasilania tuszem, dzięki czemu proces napełnienia drukarki atramentem okazać się może zdecydowanie prostszy. Drugą kategorię wspomnianych sprzętów stanowią oczywiście te, które wyposażone zostały w dedykowane takim zastosowaniom kartridże. W ich przypadku, stosowane są zdecydowanie najczęściej kartridże wyposażone w tusz żelowe, który zdecydowanie najlepiej okazuje się współpracować z dedykowanymi papierami transferowymi.

Druk sublimacyjny wraz z biegiem czasu, zyskuje na popularności, w szczególności w zastosowaniach profesjonalnych. Bardzo ważne okazuje się, aby wybierać w tym celu odpowiedniego rodzaju drukarki, dostosowane przede wszystkim do szacowanego z ich użyciu, nakładu takiego wydruku. Tylko w takiej sytuacji można mieć pewność, że działanie drukarki jak również uzyskiwane z ich pomocą efektu druku sublimacyjnego, będą zgodne z oczekiwaniami.

Kategorie: Sprzęt