6Strony internetowe to obecnie bardzo ważne medium do kontaktowania się z internautami. Prowadzą je i osoby prywatne a zwłaszcza przedsiębiorstwa, dla których strona internetowa może być naprawdę dobrym działaniem marketingowym.

JAK STWORZYĆ STRONĘ INTERNETOWĄ?

Pierwszy krok tworzenia strony internetowej to zarejestrowanie domeny oraz wykupienie miejsca na serwerze. Jest to niezbędny krok aby strona mogła pojawić się w Internecie – jest to rezerwacja specjalnie wydzielonego miejsca w sieci na witrynę. Opcja ta jest płatna, jednakże koszt jej nie jest zbyt duży a dodatkowo można trafić na oferty gdzie za miesiąc użytkowania płaci się kilka złotych.

 strona internetowa

Kolejny etap to wykupienie domeny – trzeba bowiem sprawdzić czy wybrana nazwa strony internetowej nie jest już wykorzystywana przez kogoś innego. Niestety okazać się może, że nie, wówczas trzeba próbować do skutku. Najczęściej pierwszy rok korzystania z domeny jest bezpłatny, kolejne lata to koszt około 100 złotych rocznie. Jeżeli te dwa kroki udało się zrealizować to już połowa sukcesu.

Krok drugi w przypadku tworzenia strony internetowej to jej stworzenie. Do tego potrzebne jest ściągniecie kilku programów. Pierwszy z nich będzie potrzebny do wrzucania na serwer odpowiednich plików. Kolejny etap to wybór jednego z systemów CMS, które służą tworzeniu stron. Na rynku dostępnych jest ich kilka, wystarczy jedynie wybrać ten, który odpowiada najbardziej.

Kolejny krok to instalacja oprogramowania oraz skonfigurowanie go z wybranym serwerem. Zakończenie tego etapu to już jeden z ostatnich etapów jeżeli chodzi o tworzenie własnej strony internetowej. Po tym etapie strona już istnieje, nie wygląda jednak zbyt interesująco, dlatego też ostatnim krokiem jest zaprojektowanie jej.

Profesjonalnie projekt strony określany jest mianem motywu/ skórki/ szablonu. Projektowanie to dla wielu osób najprzyjemniejszy etap zarządzania stroną, gdyż wszystko zależy od inwencji oraz wyobraźni tworzącego.

Kategorie: Informatyka