W dzisiejszym świecie reklama obecna jest na każdym kroku. Aby skutecznie prowadzić firmę niezbędne jest prowadzenie intensywnych działań marketingowych. Również niezbędny w kontaktach z konsumentem wydaje się być Internet.

JAK DZIAŁA ADWORDS?

adwordsJest to potężne narzędzie, które umożliwia precyzyjne dotarcie do klienta, a także dokładniejsze poznanie jego potrzeb. W dobie szybkiego rozwoju tego medium, niezbędne stało się przeniesie reklamy również w ten obszar. W tym celu powstał Google AdWords. Program AdWords jest to stworzone przez firmę Google oprogramowanie służące do reklamowania danej firmy. Podstawowym założeniem jest wyświetlanie reklamy tylko temu użytkownikowi, który potrzebuje usług lub produktu danej firmy.

Ważnym pojęciem jest słowo kluczowe. Jest to fraza, którą użytkownik wpisuje do wyszukiwarki, dzięki któremu program może dopasować reklamę do wyników wyszukiwania. Dla przykładu, jeśli internauta wpisze frazę pizza Kraków, to program wyświetli, obok wyników, reklamę z restauracjami w Krakowie. Warto tutaj zaznaczyć, że reklamodawca płaci tylko w momencie, jeśli internauta kliknie na daną reklamę. Narzędzie to jest cały czas doskonalone, dzięki czemu stale wzrasta dopasowanie reklamy do potrzeb użytkownika. Warto zaznaczyć, że taka reklama często nie jest odbierana jako natrętna, gdyż klient sam poszukuje informacji o firmie, dzięki czemu wrażenie o niej będzie pozytywne.

Jak widać Internet może doskonale wspomagać reklamę przedsiębiorstwa. Opcja ta wydaje się szczególnie korzystna dla małych przedsiębiorstw, gdyż reklama w taki sposób dociera bezpośrednio do klienta.

Kategorie: Informatyka