Współczesna technologia pozwala na umieszczanie najróżniejszych informacji i zdjęć na nośnikach elektronicznych. Ma to wiele zastosowań, jednak niesie ze sobą również ryzyko poważnego uszkodzenia zawartości. Może się to zdarzyć przypadkiem, kiedy użytkownik sformatuje dysk lub w momencie zniszczenia nośnika. Często jednak okazuje się, że zawartość była na tyle istotna, że konieczne jest jej odzyskanie.

Odzyskiwanie wszelkich plików

 odzyskiwanie danych Czy istnieje taka możliwość i jak z niej skorzystać? Jak się okazuje, usunięte dane z nośników można odzyskać. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z darmowych oprogramowań. Oferują one wąski zakres możliwości i zazwyczaj służą wyłącznie do przywrócenia ręcznie usuniętych, drobnych plików, jak na przykład zdjęcia. Osoby, które potrzebują szerszego wsparcia, mogą skorzystać z płatnej wersji programu. Wciąż jednak nie jest to w pełni profesjonalne rozwiązanie. Najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług specjalistów – firm, oferujących skuteczne odzyskiwanie danych w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, a także w mniejszych miejscowościach. Dysponują oni narzędziami, dzięki którym są w stanie przywrócić większość utraconych plików. Z reguły przed przyjęciem zlecenia, przeprowadzają oni dokładną, bezpłatną ekspertyzę. Są w ten sposób w stanie stwierdzić, czy plik jest możliwy do odzyskania, jak długo czasu to zajmie i ile będzie kosztowało w przypadku sukcesu.

 odzyskiwanie danych Z pomocy tego typu przedsiębiorstw mogą skorzystać osoby, które zarówno usunęły swoje pliki, jak i zniszczyły nośnik. Do ekspertów można zgłosić się między innymi z płytami CD/DVD, kartami pamięci, dyskami SSD i HDD, a także innymi nośnikami. Do zadań wielu z nich należy także naprawienie plików typu MS Office lub Open Office. Wszystkie wykonywane prace z reguły nie trwają długo i często wykonywane są na miejscu. Koszt usługi nie jest wysoki i zależy od rodzaju uszkodzenia oraz nośnika. Sukces odzyskania usuniętych plików zależy między innymi od odstępu czasu, jaki był między zgłoszeniem a pojawieniem się awarii. W celu odzyskania danych zalecane jest skorzystanie z usług przedsiębiorstw, zajmujących się tym każdego dnia. Zatrudnieni w nich eksperci mają wiedzę, doświadczenie i odpowiednie narzędzia.

Można również spróbować to zrobić samodzielnie przy pomocy programów, jednak poważnie naraża to zawartość na trwałe lub częściowe uszkodzenie. Bez względu na wybrany sposób przywrócenia informacji, nigdy nie ma pełnej gwarancji sukcesu. Warto wybrać specjalistów, którzy pobierają opłatę dopiero w momencie, kiedy odzysk danych zakończy się powodzeniem.

Kategorie: Usługi