W prawie każdym domu można znaleźć komputer stacjonarny lub laptopa, w wielu domach nawet każdy z domowników posiada własny sprzęt. Dzięki niemu można oglądać w Internecie filmy, komunikować się ze znajomymi, pracować. Większość osób nie wyobraża sobie że zostałaby od tego odcięta. Jednak w związku z tym, że komputery używamy nawet przez wiele godzin dziennie to łatwo o ich uszkodzenie.

Naprawa komputerów przenośnych

naprawa komputerów Komputery stacjonarne sa nieco mniej narażone na uszkodzenia, ze względu na to, że składa się on niejako z kilku części (jednostka główna, monitor, klawiatura, myszka), a w laptopie wszystko znajduje się w jednym urządzeniu. Właśnie dlatego profesjonalna naprawa komputerów w Warszawie najczęściej dotyczy komputerów przenośnych. Ma to jeszcze związek z tym, że jak sama nazwa wskazuje, można je zabierać wszędzie. Komputer stacjonarny do działania musi być stale podłączony do kontaktu, inne podzespoły też (myszka zwykle jest podłączana do gniazda USB). Laptop z naładowaną baterią może wytrzymać nawet kilka godzin bez podłączania ładowarki. Poza tym komputer stacjonarny zwykle stoi stale na tym samym miejscu.

naprawa komputerów Laptop jest przenoszony z biurka (w czasie pracy) do łóżka (w trakcie oglądania filmów), możan go też wpakować do torby i zabrać ze sobą w podróż. Łatwo jest o nieuwagę, strącenie laptopa, uderzenie go o ścianę, czy zarysowania. W związku z tym w serwisie komputerów informatycy muszą wiedzieć nie tylko jak zadbać o oprogramowanie komputera, ale także wymieniać części obudowy czy gniazdek. Komputery mogą też mieć wiele innych uszkodzeń. Często użytkownicy zgłaszają się dopiero wtedy kiedy sprzęt całkowicie przestaje działać, nie da się go włączyć, ani z niego korzystać. Lepiej jest zawsze zgłosić się wcześniej z naprawą. Na przykład kiedy kommpyter głośno działa i jest wyraźnie gorący (bardziej niż zazwyczaj) to być może jest problem z układem chłodzenia. Jeśli się będzie zwlekać z naprawą to może dojść do przepalenia obwodów, czy przegrzania się sprzętu. Wtedy naprawa będzie dużo kosztowniejsza niż wtedy kiedy przyniesie się laptopa by mu wyczyścić wentylatorki. Rozwiązaniem tymczasowym może być zakup podkładki chłodzącej, jednak to nie rozwiąże przyczyny problemu.

Warto zaznaczyć, że w serwisie można otrzymać także fachowe porady dotyczące sprzętu. Jeśli nie wiemy jaką myszkę kupić do komputera, w jaki sprzęt zainwestować, jaki program antywirusowy kupić to informatycy na pewno dorbze nam doradzą. Porady zwykle nic nie kosztują, a wiele nam dadzą, bo kupimy to co najlepsze.

Kategorie: Usługi