Komputer jako urządzenie elektroniczne ma wiele elementów, które mogą się zepsuć. Czasem awarie są mało groźne, wystarczy coś odkręcić, dokręcić i gotowe. Czasem jednak zepsuje się co w płycie głównej, dysku twardym, w systemie. Wtedy nie ma innej opcji niż oddanie komputera do profesjonalnego serwisu.

Jakie są popularne usterki, jakie można znaleźć w naszym sprzęcie?

naprawa laptopów Bardzo często psują się gniazda komputera. Z czasem się one wyrabiają, łączenia się nie stykają, przez co podłączona myszka, klawiatura, czy przenośny dysk pamięci nie będzie działał. W przypadków laptopów nie jest tak źle, bo gniazd (USB) jest więcej, ale w komputerze stacjonarnym (z przodu) są to zwykle tylko dwa gniazda. Kiedy oba nie działają to komputer trzeba oddać do naprawy. W laptopie może zepsuć się także klawiatura lub touchpad. Przy klawiaturze najczęstszą usterką jest wypadający klawisz, a touchpad będzie się zacinał i nie działał w czasie rzeczywistym (tylko z opóźnieniem). Podobna usterka to wyrobienie się gniazda ładowania. To jest szczególnie niepraktyczne, bo z komputera możemy korzystać tylko tak długo, jak pozwoli nam jedna naładowana bateria. Tutaj również serwis komputerowy służy nam pomocą.

naprawa laptopówPowyższe usterki nie są bardzo poważne, raczej chodzi o sprawność funkcjonowania sprzętu, niż o samo działanie. Gorzej jest wtedy, kiedy potrzebna jest nam naprawa płyt głównych laptopów w Poznaniu. Tutaj możliwa jest naprawa układów zasilania, różnych chipsetów, ładowania, kondensatorów, czy socketów. Naprawa trwa dłużej niż taka zwykła wymiana gniazda, jest też bardziej kosztowna. Równie długo może trwać naprawa komputera po zalaniu lub uszkodzeniu mechanicznym. Tutaj najpierw trzeba doprowadzić komputer do stanu użyteczności, zobaczyć co da się uratować w razie potrzeby odzyskać dane zawarte na twardym dysku. Zalany czy pęknięty komputer jednak da się naprawić, jeśli do sprawy zabiorą się profesjonaliści z doświadczeniem. Często za awarię komputera odpowiedzialne są wirusy czy programy szpiegujące. Wtedy komputer może działać wolniej lub nawet wcale, a zdecydowanie korzystanie z niego nie jest bezpieczne, szczególnie jeśli chcemy się logować na konto w banku czy konto poczty elektronicznej.

W tym wypadku również komputer należy oddać do serwisu komputerowego. W komputerze zdecydowanie może zepsuć się jeszcze wiele rzeczy. Może to być ekran, płyta graficzna lub dźwiękowa, obudowa, czy zamknięcie. Z każda usterką poradzą sobie jednak fachowcy z dobrego serwisu komputerowego w Poznaniu.

Kategorie: Informatyka